Później mówiono, że Geedis nadszedł od północy od bramy Powroźniczej.

Cześć, jestem Krzysztof, a to jest mój zin – a także zin każdego, kto mi zaufał i dał się ponieść fantazji. Trzeba bowiem fantazji, by napisać opowiadanie lub wiersz inspirowane osobliwymi arkuszami naklejek z lat 80.

Kimże, do kroćset, jest Geedis?!

W latach 2017–2019 dziesięć tysięcy internautów z Redditu, Twittera i okolic poszukiwało nieznanego autora trzech arkuszy naklejek z cudacznymi stworkami i wojami. Podpisane były „THE LAND OF TA”. Fani tajemnicy pokochali kudłatego, uśmiechniętego GEEDISA; kucającego gargulca ZOLTANA; trzymającego w dłoniach wężoorła (który doczekał się fanowskiego miana „Sneagle”) jaskiniowca HARRY’EGO; przypominającego nieco C-3PO robota TOKARA; goblinopodobnego IGGY’EGO; oraz wcielającego się w rzymskiego legionistę ptasiodziobego ERIKA… a przecież to jedynie postacie z pierwszego arkusza! Historia poszukiwań autora, Sama Petrucciego (1926–2013) – którego odnaleziono w sierpniu 2019 roku! – jest zawiła, kręta i bardzo ciekawa. Możecie się z nią zapoznać w zinie Żar-ptak nr 1 (Gniazdo Światów, Warszawa 2019), pojawi się także w Krzysztofzinie nr 1.

Najważniejsze, że autor pozostawił po sobie kilkanaście postaci, ale nie wypełnił ich świata treścią. Z niezrozumiałego dla mnie powodu mieszkańcami Krainy Ta do tej pory nie zainteresował się Netflix. TO KARYGODNE. Całe szczęście, że z misją ratunkową (i to w samym środku pandemii) przybyli autorzy i ilustratorzy Krzysztofzinu nr 1, którzy tchnęli życie w świat Geedisa i jego przyjaciół.

Jakie opowiadania znajdziecie w zbiorze?

Sporo humorystycznego fantasy, ale też twarde science fiction, historię pijacko-narkotykową, opowieść o castingu i scenę przesłuchania. Czy Geedis ma problem alkoholowy? Czy Tokar zostanie prawdziwym chłopcem? Dokąd nocą tupta jeż? Wszystkiego dowiecie się już niebawem! Zapraszam do dzielenia się informacją o piśmie, które będzie można pobrać za darmo! Zaproście znajomych, nieznajomych, przyjaciół i wrogów!

Cyfrowa premiera Krzysztofzinu nr 1 już niebawem! Wcześniej na naszym facebookowym profilu będą się ukazywać fragmenty opowiadań i ilustracje, a na dniach będziecie mogli wysłuchać pierwszego opowiadania w wersji audio!

A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swe Geedisy mają.

– Mikołaj Rej Skywalker

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *